تبلیغات
اخبار و مقالات داغ تکنولوژی / مقایسه گوشی، تبلت ، لپ تاپ ، خودرو ، تازه ترین گجت ها / لازمه ایجاد سبکی متفاوت برای زنگی - الماس صنعتی

الماس صنعتی

تنها فرق بین الماس صنعتی و سایر انواع الماس این است که الماس های صنعتی در درجه پائین تری قرار دارند. اگر این الماس ها از نظر جنس خوب بودند ورنگ های زیبایی داشتند و به اصطلاح ترک دار و معیوب نبودند، البته می شد از آنها در امر جواهر سازی استفاده کرد و قیمت زیادتری بر آن گذاشت. شاید به نظر شما اعجاب انگیز باشد که شیئی قیمتی مثل الماس را در صنعت بکاربرند، ولی الماس از قدیم «پادشاه صنعت» نامیده شده است. کلمه الماس، از کلمه یونانی (آداماس) مشتق شده که به معنی شکست ناپذیر است. الماس واقعاً شکست ناپذیر است، زیرا هیچ چیز در دنیا نمی تواند آنرا ببرد- بجز الماس دیگری!
بنابراین )سه چهارم) الماس هائیکه بدست می آید هرگز به جواهر سازی نمی رود، بلکه در صنعت از آنها استفاده می شود، بعلت اینکه بسیار سخت هستند. در حال حاضر در حدود 20 درصد همه الماس های صنعتی روی مته ها سوار شده و توسط شرکت های اکتشاف معادن برای سوراخ کردن سنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد.
الماس را می کوبند و تبدیل به خاک الماس می نمایند و آن را برای ساختن چرخهای الماس تراشی بکار می برند. این چرخ ها بعضی از ابزارها را تیز می نمایند و همچنین عدسی ها را می تراشند.
الماس های دیگری هستند که در حدیده کردن بکار برده می شوند. باید دانست که بدون وجود الماس بعضی از صنایع مهم امروزه متوقف خواهد شد.

***

مطالب گذشته