تبلیغات
اخبار و مقالات داغ تکنولوژی / مقایسه گوشی، تبلت ، لپ تاپ ، خودرو ، تازه ترین گجت ها / لازمه ایجاد سبکی متفاوت برای زنگی - با ماشین خود شنا کنید

با ماشین خود شنا کنید


بیشترین تعداد اتومبیل های دو زیست که هم در آب هم روی زمین قابلیت حرکت دارند، در دهه 1960 میلادی ساخته شده اند. اما به این معنا نیست که اکنون این خودروها تولید نمی شوند. در ادامه برخی از بهترین های آنها را انتخاب و معرفی کرده ایم.

بقیه + عکس در ادامه مطلب
1. Amphicar

Amphicar، از سال 1961 میلادی به مدت 5 سال تولید شد. این اتومبیل کروکی بدنه یکپارچه فولادی داشت که رنگ و پوشش نهایی بدنه در قسمت درها دوبار روی هم انجام شده بود. موتور این خودرو 1.2 لیتری و چهار سیلندر Triumph بود که در صندوق عقب جای گرفته بود. چرخ های عقب اتومبیل توسط ترانس اکسل پورشه حرکت می کردند.

هنگام ورود به آب، جعبه دنده قدرت را به دو پیشرانه 12 اینچ سوئیچ می کرد. با فاصله 28 سانتی متری از زمین، وارد شدن به رودخانه یا دریاچه کار چندان دشواری نبود و Amphicar می تواند 8 متر در ثانیه حرکت کند. چرخ های جلو همچون سکان اتومبیل عمل می کردند. بالاترین سرعت این خودرو با 43 اسب بخار، 113 کیلومتر در ساعت است. 

کمپانی سازنده، برای تبلیغ ماشین خود برای اولین بار با آن داخل کانال انگلیس رانندگی کرد.

2. Gibbs Aquada

آلن گیبز، نماینده کارخانه خودروساز لوتوس در نیوزیلند، در سال 1996 میلادی به مطالعه در مورد ساخت ماشین های آبی‌خاکی روی آورد. نیل جنکین که به ساخت جگوار XJ220 کمک کرده بود، در طراحی ساخت بدنه خودروهای آبی‌خاکی گیبز اسپورت نیز کمک کرده بود. ساخت این خودروها با نام Aquada در سال جاری میلادی آغاز خواهد شد.

اتومبیل های Gibbs با چرخ های آب محور ساخته خواهند شد. موتور Rover  چهار سیلندر 2.5 لیتری با 165 اسب بخار قدرت چرخ های عقب خودرو را حرکت می دهند و مسوول حرکت در آب نیز یک پمپ جت است. این موتور کمک می کند تا خودرو روی زمین خاکی با سرعت 160 کیلومتر در ساعت و 48 کیلومتر در ساعت روی آب حرکت کند. همه بدنه Aquada از پلاستیک و آلومینیوم ساخته شده است و 1814 کیلوگرم وزن دارد.
 
3. VW Schwimmwagen

VW Beetle خالق پورشه فردیناند، ماشین چهار چرخ  Kübelwagen را برای ارتش آلمان در طول جنگ جهانی دوم ساخته است. این کمپانی در سال 1941 میلادی نسخه آبی‌خاکی آن را نیز تولید کرد. به دنبال آن مدل کوچک تر و نخستین اتومبیل آبی‌خاکی را به نام Schwimmwagen تولید کرد. این خودرو با موتور 1.2 لیتری و چهار سیلندر حرکت می کند. این ماشین دوزیست از چرخ های جلو به عنوان تیغه سکان در آب استفاده می کند. اشویم واگن، ماشین سنگین و کندی است.
4. DUKW ارتش آمریکا

 سازنده DUKW شرکت GM است که پس از تولید برای ارتش ایالت متحده در سال 1942 میلادی دوک نام گرفت. این خودرو از کامیون های حمل سربازان الهام گرفته است. نام عجیب این خودرو آبی‌خاکی از نام های رسمی GM گرفته شده است: D یعنی مدل سال 1942، U برای سهولت استفاده، K نام رمز اتومبیل های محور جلو GM بود و W نام رمز دو اکسل عقب بودند.

این خودرو ظرفیت حدود 2268 کیلوگرم وزن یا 25 سرباز را در خود داشت. این ماشین روی زمین با سرعت 80 کیلومتر در ساعت یا 5 مایل هر گالن در آب حرکت می کرد. جورج پاتون با استفاده از یکهزار DUKW در سیسیلی در سال 1943 میلادی باعث شهرت آن شد.

به طور کلی، GM حدود 21 هزار DUKW ساخته است. امروزه ماشین های آبی‌خاکی برای نمایش روی آب استفاده می شوند. 

5. خانه موتوری Terra Wind

در سپتامبر سال 2004 میلادی، خلبان، جان گیلجام یک ¬خانه‌ى موتورى (اتومبیل‌ داراى رختخواب‌ و یخچال‌ و مستراح‌ و غیره‌ ویژه‌ سفرهاى تفریحى‌) آبی‌خاکی ساخت که حدود 1.2 میلیون دلار قیمت و حدود 13 متر طول داشت. این خانه متحرک با موتور دیزل 330 اسب بخار که در عقب تعبیه شده است، حرکت می کند. بدنه آن از آلومینیوم ساخته شده است و از دو پیشرانه و دو تیغه سکان برای حرکت استفاده می کند. این خودرو دو قایق ته پهن در دو طرف خود دارد که تعادلش را حفظ کنند. اما بدون آنها نیز می تواند روی آب حرکت کند.

گیلجام اکنون اتومبیل های آبی‌خاکی دیگری توسط شرکتی به نام «تولیدکننده بین المللی ماشین های جالبی آب-خاکی» می سازد که خودروهایی همچون DUKW نیز برای تورها تولید می کند.

6. سفینه زمینی Dobbertin

ریک دوبرتین با استفاده از دیوار فولادین دولایه تانک یک کامیون آبی‌خاکی ساخت که از فلوریدا تا آمریکای جنوبی را از طریق خلیج مکزیکو طی کرد و دوباره در سال 1995 میلادی از طریق زمین به آمریکا بازگشت. حدود چهارسال و نیم طول کشید تا دوبرتین این سفینه را بسازد. این کامیون 10 متر طول، 3 متر ارتفاع و ظرفیت 9 تن بار را دارد. موتور دیزل GM این خودرو از نوع  V-8 است و 250 اسب بخار قدرت دارد. این سفینه زمینی شش چرخ دارد و می تواند 53108 کیلومتر را روی زمین و 4828 کیلومتر روی آب حرکت کند. این وسیله در مزایده سال 1999 میلادی با قیمت 200 هزار دلار فروخته شد.

7. Rinspeed Splash

موسسه تیونینگ ماشین های اسپورت سوئیسی، در سال 2003 میلادی یک ماشین آبی‌خاکی تولید کرده است که می تواند 190 کیلومتر در ساعت روی زمین و 23 متر در ثانیه روی آب حرکت کند. زیر 15 متر در ثانیه، Rinspeed همچون یک قایق عادی روی آب حرکت می کند. بالای این سرعت، باله های جمع شونده، بدنه سبک کربنی خودرو را 3.6 متر بالاتر از سطح آب می  برند. 

موتور دو سیلندر این اتومبیل 140 اسب بخار قدرت دارد. وزن کلی دستگاه 816 کیلوگرم است.

8. SeaRoader

مایک رایان انگلیسی نخستین ماشین آبی‌خاکی SeaRoader خود را با الهام از لندروور در دهه 1980 میلادی ساخت. SeaRoader نخستین خودروی دو زیست رایان است که با بدنه فولادی ساخته شده است. این خودرو با قیمت 42 هزار دلار  فروخته می شود. موتور این خودروی آبی‌خاکی نیز همچون لندروور، توربو دیزل 1.7 لیتری است. در آب، موتور دریایی این خودرو به کار می افتد و جت پشت  SeaRoader را کار می اندازد که می تواند با سرعت 10 کیلومتر در ساعت روی آب حرکت کند.9. LARC ارتش آمریکا

در سال 1952 میلادی، ماشین LARC که می توانست تانک 60 تنی را حمل کند، نخستین سفر خود را در ایالت واشنگتن آمریکا انجام داد. وقتی این خودرو پر می شود وزن کلی آن به  319 هزار پوند می رسد. موتور دیزل این تانک آبی GMC با قدرت 265 اسب بخار هر تایر Firestone سه سانتی متری LARC-60 را حرکت می دهد. هر چهار موتور از دو پیشرانه در عقب برای حرکت استفاده می کنند. LARC با 5 متر ارتفاع و 19 متر بلندی  می تواند با سرعت 32 کیلومتر در ساعت روی زمین و 11 کیلومتر روی آب حرکت کند.

البته، مدل های کوچک تری نیز از این خودرو ساخته شده است که می توانند 5 تن یا 15 تن بار را حمل کنند. ادامه مطلب

نظرات این پست

این نظر توسط https://gynaecologischekankervragen.nl/xtrasize/ در تاریخ جمعه 4 مرداد 1398 05:08 ق.ظ دقیقه ارسال شده است
Operative inputs rivet hazards
Happening an additional style of surgical procedures, a
have a stab is done on the way to withdraw the skin tone on the male member also
wrap imitation as well as neurological muscle surrounding that en route for strengthen their border.
Males could possibly get unembellished blemishes using this surgical
procedures, which narrow the male member and cause somebody
to sexual intercourse other unmanageable. (3)
The person responsible calculate approximately of which 5 percent regarding men am inflicted with a
good stiff manhood longer than 16 cm. At home a new 5 pct involving folders, the construct male member will be shorter than not far off from 10 cm.

The following 1 is the rude penis growth pills.
Those would be the supplements to facilitate do not surrender something when it comes to penile enlargement nevertheless do
not give out their particular customers any harm
either. People don’t get a hold any upbeat or maybe denial ends result through using up them.
You get them clothed in a solution to obtaining the dimensions involving your current fantasizes, fulfill withstanding them,
and another day time becoming conscious that you’re contracting stung.


این نظر توسط What makes you grow taller during puberty? در تاریخ یکشنبه 15 مرداد 1396 10:01 ق.ظ دقیقه ارسال شده است
I have been browsing online more than three hours these days, yet I by no means found any
attention-grabbing article like yours. It is lovely worth sufficient for me.
In my view, if all site owners and bloggers made just right content material as you probably did, the web shall be a lot more
useful than ever before.


این نظر توسط benita4rose.jimdo.com در تاریخ دوشنبه 19 تیر 1396 09:20 ق.ظ دقیقه ارسال شده است
I read this article completely concerning the resemblance of latest and preceding technologies, it's
amazing article.


این نظر توسط manicure در تاریخ چهارشنبه 23 فروردین 1396 05:33 ق.ظ دقیقه ارسال شده است
Howdy! I could have sworn I've visited your blog before but after looking
at some of the posts I realized it's new to
me. Regardless, I'm certainly delighted I came across it and I'll be bookmarking
it and checking back frequently!


این نظر توسط BHW در تاریخ دوشنبه 14 فروردین 1396 07:06 ق.ظ دقیقه ارسال شده است
Link exchange is nothing else however it is simply placing the
other person's blog link on your page at proper place and other person will also do same in favor of you.


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

مطالب گذشته